Dzień Dziecka spędziliśmy w formie pikniku. Na szkolnym placu zabaw rozbiliśmy namioty i rozłożyliśmy koce. Były zabawy ruchowe, konkursy oraz zadania -wyzwania. Były także grillowane kiełbaski, lody i mnóstwo słodyczy.
Uczniowie klasy 3a
Dzień Dziecka spędziliśmy w formie pikniku. Na szkolnym placu zabaw rozbiliśmy namioty i rozłożyliśmy koce. Były zabawy ruchowe, konkursy oraz zadania -wyzwania. Były także grillowane kiełbaski, lody i mnóstwo słodyczy.
Uczniowie klasy 3a
13 maja pożegnaliśmy koleżanki z Ukrainy: Ewę, Bohdanę i Veronikę. Nikt nie skrywał wzruszenia, gdyż przez okres trzech miesięcy zaprzyjaźniliśmy się i mimo bariery językowej potrafiliśmy się skutecznie komunikować. Koleżankom z Ukrainy przygotowaliśmy pożegnanie. Były lody, ciasteczka, upominki i wspólne fotki. Dziewczynki obdarowały nas maskotkami, co było bardzo miłe. Na koniec odśpiewaliśmy hymny narodowe, polski i ukraiński. Pobyt ukraińskich uczniów był dla nas życiowym doświadczeniem.
Uczniowie kl.3a
2 czerwca w świetlicy odbyły się kolejne warsztaty, tym razem nasze ulubione Slime. Zainteresowanie warsztatami było ogromne i wszyscy z zapałem dodawali kolejne składniki do mikstury. Slime wyszły piękne i kolorowe, a każdy z uczestników zabrał własnego do domu.
Naszym kochanym Mamom za życie, trud, poświecenie i miłość, która odpędza smutki, otula ciepłem i rozchmurza nawet najbardziej ponury dzień
- wdzięczne Córki i Synowie z klasy 3a
Wielkimi krokami zbliża się Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla rodziców niespodzianki - prezenty, życzenia i piosenki.
17 marca 2022r. uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie matematycznym Kangur.
Oto wyróżnieni uczestnicy konkursu:
Milewski Antoni
Rosicki Dawid
Kuć Magdalena
Śmigielski Wojciech
Pacek Mateusz
Konarski Arkadiusz
Serdecznie gratulujemy!
Z przyjemnością ogłaszamy, że nasza szkoła bierze udział w konkursie. Oto nasz film zgłoszeniowy. Zapraszamy do głosowania tutaj.
Zaczął się maj więc czas na majową przygodę. Odwiedziliśmy naszą polanę. Zorganizowaliśmy sobie piknik na łące z wesołymi zabawami.
Co ma piernik do wiatraka? Świetliczaki ogłaszają ostatnie zadanie za wykonane. Dowiedzieliśmy się skąd się bierze maka, jak powstaje chleb i co jadali nasi przodkowie. Wykonaliśmy też przepysznie wyglądające wypieki z masy solnej.
Na wycieczce we Frankówce klasa 0b uczestniczyła w ciekawych zajęciach plenerowych na łące, następnie odbyły się warsztaty kulinarne. Dzieci upiekły przepyszne babeczki. Kolejną atrakcją było ognisko i pieczenie kiełbasek. Czad upłynął nam szybko i przyjemnie na wspólnej zabawie.
13 maja Świetliczaki wykonały kolejne zadanie z projektu edukacyjnego pt. "Piła czy mlot?" W tym celu zaznajomiły się z najdziwniejszymi gatunkami ryb występującymi w wodach całego świata. Końcowym etapem było wykonanie w grupach akwarium 3D.
24 kwietnia Świetliczaki zastanawiały się: "Jakie kwiaty kojarzą nam się z określoną porą roku?". Poznały ich walory lecznicze oraz ich tajemną moc. "Kwiaty we włosach" byly tematem pracy plastycznej przedstawiającej portret słynnej malarki Fridy Kahlo.
12 kwietnia, według kalendarza świąt nietypowych, wypada Dzień Czekolady i nie mogło nam to umknąć na Świetlicy!
Nasze przedszkolaki dzielnie walczyły na spartakiadzie w Łazanach. Wróciliśmy zadowoleni z dyplomem i prezentami.
11 kwietnia na świetlicy odbyły się warsztaty decoupage, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Praca szla sprawnie, wspólnie wymienialiśmy się pomysłami co do kolorystyki wykonania. Końcowym etapem było wykonanie tą metoda również jajka, które wyszło pięknie. Pozostaje tylko czekać na Święta!
Pisanki, pisanki, jajka malowane,
Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek.
Świąteczne warsztaty wprowadziły nas w klimat Świąt Wielkiej Nocy i przypomniały o tradycjach i zwyczajach tych pięknych, wiosennych świąt. Całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia składają uczniowie klasy 3a z wychowawcą.
Jak stary zwyczaj każe, dajemy Wam palmy w darze.
Zrobione z wierzbowych gałązek, z suszonych kwiatów, ziół, wstążek.
Od dawien dawna wierzono, że palmy złe moce przegonią.
I my, współcześni ,wierzymy, dlatego palmy świecimy.
Wesołych Świąt Wielkanocnych życzą uczniowie kl.3a z wychowawcą, Ewą Zalejską.
Zeróweczka przygotowuje się do Świąt Wielkanocnych.
Powered by aSc EduPage