Aktualności
Czytam z zakładką- cz.2
- 2
Czytam z zakładką- konkurs na projekt inspirującej do czytania zakładki
12 marca, 45 uczniów klas 1-3 wzięło udział w konkursie na projekt zakładki inspirującej do czytania. Uczestnicy z zaangażowaniem podeszli do zadania, a ich projekty, niemal natychmiast, zachęcały do siegnięcia po książkę. Spośród wielu iponujących prac, komisja wybierze najciekawsze zakładki i wyróżni ich autorów. Wszystkim uczestnikom dziekują organizatorzy- Ewa Zalejska i Agnieszka Bohun.
Zapisy do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego 2026/2027

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przebieczanach informuje o zapisach do oddziału przedszkolnego dzieci z rocznika 2020 i klasy pierwszej dzieci z rocznika 2019 na rok szkolny 2026/2027.
Wnioski wraz z załącznikami dostępne na stronie internetowej lub w szkole.
Zapisu można dokonać w dniach od 2 do 31 marca 2026 r. wrzucając wypełnione dokumenty do skrzynki pocztowej przy głównych drzwiach wejściowych do szkoły.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod nr: 12 278 14 78 w godzinach: 8:00 – 15:00.
Zarządzenie Wójta Gminy Biskupice w sprawie terminów postępowania rekrutacyjnego dostępne na stronie internetowej szkoły:
Zarządzenie Wójta Gminy Biskupice
Wymagane dokumenty
1) Dla kandydatów do oddziału przedszkolnego
Oświadczenie nr 1 oddział przedszkolny
Oświadczenie nr 2 oddział przedszkolny
Wniosek o przyjecie dziecka do oddziału przedszkolnego
Załączniki nr 1-4 oddział przedszkolny
2) Dla kandydatów do klasy 1 - dzieci z poza obwodu szkoły:
Wniosek o przyjęcie do klasy I dzieci zam. poza obwodem szkoły
Załącznik nr 1 kl. I dziecko zam. poza obwodem szkoly
3)Dla kandydatów do klasy 1 - dzieci z obwodu szkoły
Wniosek o zapisanie dziecka do klasy I zam. w obwodzie szkoly
Załącznik nr 1 kl. 1 dziecko zam. w obwodzie
Do wglądu:
- Akt urodzenia dziecka.
- Dowód osobisty Rodzica.
Granice obwodu Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Przebieczanach:
Wieś Przebieczany - wszystkie numery, wieś Tomaszkowice - wszystkie numery.
Marcowe świętowanie- 2a
W marcu w klasie 2a świętowaliśmy dwa wyjątkowe dni – Dzień Kobiet oraz Dzień Mężczyzn.
Z tej okazji przygotowaliśmy dla siebie drobne upominki i miłe niespodzianki.
Te dni przyniosły nam wiele uśmiechu i sprawiły, że wszyscy byli bardzo zadowoleni.
AB
Dzień Kobiet w klasie 3a
- 6
Dnia 6 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, w klasie 3a odbył się wyjątkowy pokaz mody. Celem wydarzenia było kreatywne uczczenie święta dziewcząt, integracja grupy oraz rozwijanie poczucia estetyki i umiejętności autoprezentacji. Klasowy pokaz mody był bardzo udaną inicjatywą. Pozwolił dziewczynkom poczuć się wyjątkowo, a całej klasie zapewnił świetną zabawę. Wydarzenie pokazało, że uczniowie potrafią wykazać się kreatywnością i współpracą. W tym dniu chłopcy złożyli wszystkim Paniom i koleżankom życzenia, wręczając drobne upominki.
Elżbieta Bułat
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
3 marca w naszej szkole odbyło się szkolenie dla rodziców i nauczycieli pt. "Ukryte zagrożenia dzieci i młodzieży - substancje psychoaktywne". Podczas spotkania podkomisarz Hubert Bracik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przedstawili informacje na temat symptomów i objawów, które mogą świadczyć o zażywaniu środków psychoaktywnych oraz podstawowych rodzajach narkotyków lub nowych substancji psychoaktywnych. Zwrócono uwagę na zagrożenia i niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą zażywanie ww. środków. Przedstawiono także zawartość walizki profilaktycznej, wewnątrz której znajdują się imitacje środków odurzających oraz przedmiotów pomocniczych.
Dziękujemy za udział w szkoleniu i mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże lepiej chronić dzieci przed zagrożeniem, jakim są substancje psychoaktywne.
Dzień dinozaura
W tym dniu było naprawdę prehistorycznie.
Nie zabrakło:
🦖wykopalisk - mali odkrywcy odnajdywali "skamieniołości" w kaszy.
🌋Eksperymentu z wybuchem wulkanu.
🎨Prac plastycznych-powstały wspaniałe dinozaurowe arcydzieła.
🎶Zabaw ruchowych
📦Zagadek i ciekawostek o dinozaurach.
5
Warsztaty kulinarne w klasie 2b
- 16
27 lutego 2026 roku w klasie 2b odbyły się warsztaty kulinarne. Tego dnia uczniowie przygotowywali pyszną i zdrową sałatkę owocową. Dzieci pracowały indywidualnie lub w grupach dwuosobowych. Każdy zespół samodzielnie przygotowywał swoje składniki. Wśród owoców znalazły się jabłka, banany, winogrona, kiwi, mandarynki, truskawki, melony, borówki i inne.
Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie zasady higieny oraz bezpiecznego posługiwania się nożem. Następnie starannie kroili owoce i łączyli je w miseczkach, tworząc kolorowe i apetyczne kompozycje. Warsztaty sprawiły wszystkim dużo radości. Na zakończenie dzieci z dumą i apetytem zjadły przygotowane sałatki.
Cukierku, Ty łobuzie!, 1a
Inspiracją naszego nowego projektu technicznego były przygody figlarnego kota, bohatera lektury, pt. Cukierku, Ty łobuzie, W. Cichonia. Kocia galeria niezwykle nam się podoba, budzi w nas dumę z samodzielnie wykonanej pracy. (E.Z)
Projektujemy kukiełki-1a
- 19
Gwaru, śmiechu bez liku, bo kukiełka na patyku! Dzieją się tu jakieś cuda, poszły w kąt smutek i nuda. Teraz w teatr się bawimy, więc o brawa Was prosimy! (E.Z)
Funky Plaza- 2a
- 1
Uczniowie klasy 2a wybrali się do sali zabaw. Dzieci rozwijały sprawność fizyczną poprzez różnorodne gry i ćwiczenia ruchowe. Wspólne zabawy sprzyjały integracji zespołu klasowego i budowaniu pozytywnych relacji. To był naprawdę udany dzień.
AB
Szkolny Dzień Języków Obcych
28.01.2026r.
12W ramach obchodów Dnia Języków Obcych w naszej szkole po raz drugi został zorganizowany Przegląd Piosenki Zagranicznej: "I can sing II", podczas którego uczniowie zaprezentowali utwory w różnych językach obcych. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem i pokazało muzyczne oraz językowe talenty naszych uczniów.
Dodatkowo odbyły się konkursy językowo-plastyczne: „Językowe zakładki do książek” dla klas 0-3 oraz ,„Mój słownik obrazkowy” dla klas 4-8, rozwijające kreatywność oraz umiejętność łączenia wiedzy językowej ze zdolnościami artystycznymi. Uczniowie klas 7-8 mogli również sprawdzić swoją wiedzę w konkursie dotyczącym krajów niemieckojęzycznych, poznając kulturę, tradycje i ciekawostki związane z tym obszarem językowym.
Dodatkową atrakcją wydarzenia był dzień kolorów flag europejskich. Uczniowie w tym dniu mogli ubrać się w barwy wybranych państw Europy, dzięki czemu szkoła wypełniła się kolorami i jeszcze bardziej podkreślony został międzynarodowy charakter obchodów Dnia Języków Obcych.
Wydarzenie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze, a uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich przygotowanych aktywnościach. Była to doskonała okazja do rozwijania umiejętności językowych, przełamywania barier w posługiwaniu się językami obcymi oraz odkrywania własnych talentów. Dzień Języków Obcych pokazał, że nauka języków to nie tylko podręczniki i ćwiczenia, ale także dobra zabawa i inspirujące doświadczenie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział, zaangażowanie i kreatywność, Do zobaczenia za rok!
Wyjazd do Zamku Królewskiego w Niepołomicach 5a
- 2
Klasa 5a wzięła udział w wycieczce do Muzeum Niepołomickiego. Podczas zajęć pt. „Heraldyczna zabawa” uczniowie poznali świat średniowiecza, dawnych wojen oraz podstawy heraldyki – nauki o herbach. Uczniowie dowiedzieli się, kiedy powstały pierwsze herby i jaką rolę w średniowieczu pełnił herold. W części warsztatowej pracowali w grupach, tworząc własne, oryginalne herby. Po wizycie w muzeum uczniowie udali się na kręgle, gdzie aktywnie spędzili czas. Na zakończenie wycieczki był czas na wspólną zabawę podczas gry w piłkarzyki i bilard.(M.Z.)
Karnawałowe gofry! 1a
- 14
Karnawałowe słodkości, ku naszej wielkiej radości! Sami je wypiekamy, bo świetnie się na tym znamy! Chrupiące, smaczne, rumiane, każdemu się gofer dostanie. Smacznego sobie życzymy, z wypieków się bardzo cieszymy! (E.Z)
Wszystkie babcie nasze są! - 1a
- 1
Wywiad z babcią? Dlaczego nie! Czytanie z babcią? Ależ tak! Podróże z babcią dookoła świata? Trzy razy na TAK! Dziękujemy Wam, drogie Babcie, za wizytę, wspaniałe opowieści i niezwykle cenne rady. Uczniowie z klasy 1a.
Dzień Babci i Dziadka w 0b
Dla dziadka i babci,
prześlę dziś buziaczki,
słodkie czekoladki,
kolorowe kwiatki.
Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki z 0b przygotowały wyjątkowe niespodzianki dla swoich najbliższych. ❤️
Warsztaty plastyczne, kreatywne z okazji Dnia Babci i Dziadka - 3b
- 3
Dzieci pod okiem instruktorów wykonały obrazki z mchu w drewnianej ramce. Była to duża przygoda twórcza, dzięki której dzieci własnymi rękami stworzyły prezenty, które zachwycą Babcię i Dziadka.
Malarska przygoda na drewnie-2a
- 6
Podczas warsztatów artystycznych uczniowie klasy 2a wykonali upominki na Dzień Babci i Dziadka. Rozwijali kreatywność, wyobraźnię oraz umiejętności manualne. Wspólna praca dała uczniom wiele radości, a także przyczyniła się do pozytywnej atmosfery w klasie.
AB
Nasze pasje-projekt indywidualny, 1a
Inauguracja projektu wewnątrzklasowego: Nasze pasje i zainteresowania. Celem projektu jest rozwijanie uczniowskich zainteresowan, wzbogacanie wiedzy, dzielenie się umiejetnościami, oraz doświadczeniem życiowym, integracja zespołu klasowego. Tematem pierwszej prezentacji hobbystycznej były konie i jeździectwo. Zajecia prowadziły - Aniela i Matylda. Koleżankom gratulujemy, życząc im nowych doświadczeń i wielu radosnych przeżyć. (E.Z)
Warsztaty plastyczne klasa 2b
- 3
W dniu 20 stycznia w klasie 2b odbyły się warsztaty plastyczne poświęcone przygotowaniom do Dnia Babci i Dziadzia. Podczas zajęć uczniowie wykonywali bukieciki, które miały być miłym upominkiem dla swoich bliskich. Dzieci korzystały z różnorodnych materiałów plastycznych, takich jak kolorowy papier, bibuła oraz ozdoby, ucząc się jednocześnie staranności i estetyki pracy. Warsztaty przebiegały w radosnej i twórczej atmosferze. Uczniowie z dużym zaangażowaniem realizowali swoje pomysły. Zajęcia były doskonałą okazją do rozwijania zdolności manualnych, kreatywności oraz kształtowania postaw pełnych szacunku i wdzięczności wobec Babć i Dziadziów.
A.W.
Archiwum Aktualności