„Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”.
Jan Paweł II
2 kwietnia 2025 roku, w 20. rocznicę śmierci naszego Ojca Świętego, klasy 7 i 8 złożyły kwiaty oraz znicze przy pomniku powstałym w pierwszą rocznicę śmierci naszego papieża Polaka.
„Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”.
Jan Paweł II
2 kwietnia 2025 roku, w 20. rocznicę śmierci naszego Ojca Świętego, klasy 7 i 8 złożyły kwiaty oraz znicze przy pomniku powstałym w pierwszą rocznicę śmierci naszego papieża Polaka.
Zobaczcie, jakie cudeńka można zrobić niewielkim kosztem przy dużej wyobraźni. Końcowy efekt naszych dzisiejszych starań będziecie mogli już wkrótce zobaczyć 😊 (E.Z)
Dnia 1 kwietnia obchodzony jest na świecie Dzień Żartów - Prima aprilis. Uczniowie naszej szkoły upamiętnili ten dzień przychodząc do szkoły w pidżamach.
Zbuduję sobie tratwę, popłynę rzeką w dół,
Sok pijąc z pomarańczy marzenia będę snuł (…)
Prezentujemy projekty tratw w wykonaniu uczniów klasy 3a. Niełatwe zadanie, ale warto było! (E.Z)
Podczas trzydniowej wycieczki do Jodłówki Tuchowskiej poznaliśmy walory krajobrazowe i turystyczne Pogórza Ciężkowickiego. Spośród licznych atrakcji, najbardziej podobało nam się Skamieniałe Miasto i Park Zdrojowy w Ciężkowicach. Ciekawym i kształcącym doświadczeniem była niezwykła lekcja przyrody zorganizowana w Muzeum Przyrodniczym i Centrum Edukacji Ekologicznej w Ciężkowicach. Ku naszemu zaskoczeniu odbyliśmy niezwykłą podróż batyskafem po dnie rzeki Białej, poznając jej mieszkańców i czyhające na nich zagrożenia. Równie ciekawą atrakcją była wizyta w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy. To tu, zwiedzając grodzisko, zwane Wałami Królewskimi, dotknęliśmy przeszłości poznając pradzieje osadnictwa ludów Europy Środkowo-Wschodniej. Dopełnieniem atrakcji były fascynujące warsztaty: mydlarskie, słowiańskie, cyrkowe, fotograficzne, intelektualne, integracyjne, a także wieczorne grillowanie przy folkowej muzyce. Kilkudniowy wyjazd był niewątpliwie wspaniałą lekcją łącząca naukę z zabawą, oraz doświadczeniem kilkudniowej rozłąki z rodzicami, którą dzielnie, i bez łez, przetrwaliśmy😊 (E.)
Najciekawszą atrakcją trzydniowego wyjazdu na Pogórze Ciężkowickie była wycieczka do Rezerwatu Przyrody Nieożywionej zwanego Skamieniałym Miastem oraz do Parku Zdrojowego w Ciężkowicach. Jak głosi legenda: dawne miasto zamieniono w kamień za zaniechanie praw gościnności... Chcemy wierzyć w tę powiastkę, by jeszcze bardziej poczuć na plecach dreszcz emocji. Spośród wielu występujących tu formacji skalnych, najbardziej podobała nam się Czarownica i Borsuk. Kilkugodzinny spacer po rezerwacie przyrody był dla nas nie lada wyzwaniem, ale też ogromną satysfakcją, zaś zabawy w Parku Zdrojowym wspaniałym relaksem i dobrą zabawą. (E.Z)
Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach i Centrum Edukacji Ekologicznej to wyjątkowe miejsca, gdzie nauka łączy się z zabawą. Te edukacyjne atrakcje przyrodnicze noszą w sobie znamiona tradycji i nowoczesności. Multimedia i interaktywne narzędzia edukacyjne zachęcają do samodzielnego poznawania przyrodniczych osobliwości Pogórza Karpackiego. Największą atrakcją znajdującą się w tutejszym muzeum był dla nas batyskaf, którym wirtualnie podróżowaliśmy po dnie rzeki Białej, poznając jej niezwykłych mieszkańców i zagrożenia, jakie na nich czyhają. Równie ciekawą była ekspozycja ornitologiczna, przyrodnicza podłoga interaktywna, podświetlane gabloty i rzeczywistych rozmiarów modele dużych drapieżników. Perełką edukacyjną okazała się być interaktywna wystawa, pt. Ziemia-Woda-Powietrze zlokalizowana w Małopolskim Centrum Edukacji Ekologicznej. (E.Z)
W czasie pobytu w Jodłówce Tuchowskiej wybraliśmy się na wycieczkę do Trzcinicy, celem zwiedzenia Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja, zwanego również Wałami Królewskimi. To niezwykłe miejsce, w którym mogliśmy dotknąć śladów przeszłości poznając pradzieje osadnictwa i kultury ludów Europy Środkowo-Wschodniej. Obiekt ten jest oryginalnym połączeniem tradycyjnej formy skansenu i nowoczesnej placówki muzealnej. Skansen leży w dolinie rzeki Ropy, na 8 hektarowej powierzchni. Składa się zabytkowego grodziska, nowoczesnego pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, poletek eksperymentalnych i platformy widokowej. Cały kompleks jest imponujący i mocno pobudza wyobraźnię. W Karpackiej Troi uczestniczyliśmy w warsztatach rękodzielniczych: Słowiańskim ornamentem pisane. (E.Z)
Trzydniowy pobyt w DWD w Jodłówce Tuchowskiej był czasem niezwykle atrakcyjnym i urozmaiconym, łączył naukę z zabawą, nowoczesność z tradycją, integrował uczniów obu klas trzecich, stwarzał możliwość nabywania nowych kompetencji i doświadczeń życiowych. Wycieczki wyjazdowe przeplatane były różnorodnymi formami aktywności, co nie pozwalało na nudę. Najciekawszymi formami aktywności były: warsztaty cyrkowe, fotograficzne, mydlarskie, Familiada, wirtualne rozgrywki meczu piłki nożnej, gry w kręgle z wykorzystaniem interaktywnej podłogi. Miłym przeżyciem był wieczorny grill, radosne pląsy i śpiew folkowych piosneczek. Wspomnienia związane z wycieczką na długo pozostaną w naszej pamięci. (E.Z)
17 marca 2025r.
17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Św. Patryka - patrona Irlandii. Na przerwach mogliśmy usłyszeć tradycyjną irlandzką muzykę, wziąć udział w zabawie "Irish Hunt" i dowiedzieć się ciekawostek na temat tego irlandzkiego święta. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani na zielono, a na wystawie mogliśmy podziwiać kapelusze Leprechauna, stworzone przez naszych zdolnych uczniów na konkurs plastyczny. Zobaczcie zdjęcia!
Wnioski wraz załącznikami dostępne na stronie internetowej lub w szkole.
Zapisu można dokonać w dniach od 3 do 31 marca 2025 r. wrzucając wypełnione dokumenty do skrzynki pocztowej przy głównych drzwiach wejściowych do szkoły.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod nr: 12 278 14 78 w godzinach: 8:00 – 15:00.
Zarządzenie Wójta Gminy Biskupice w sprawie terminów postępowania rekrutacyjnego dostępne na stronie internetowej szkoły:
Zarzadzenie Wojta Gminy Biskupice
Wymagane dokumenty
1) Dla kandydatów do klasy 1 - dzieci z obwodu szkoły
Wniosek_o_zapisanie_dziecka_do_klasy_I_zam._w_obwodzie_szkoly.docx
Zalacznik_nr_1_-_kl._1_dziecko_zam._w_obwodzie.docx
2) Dla kandydatów do klasy 1 - dzieci z poza obwodu szkoły:
Wniosek_o_przyjecie_do_klasy_I_dzieci_zam._poza_obwodem_szkoly.docx
Zalacznik_nr_1_-_kl._I_dziecko_zam._poza_obwodem_szkoly.doc
3) Dla kandydatów do oddziału przedszkolnego
Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego.docx
Oswiadczenie_nr_1_oddzial_przedszkolny.doc
Oswiadczenie_nr_2_oddzial_przedszkolny.doc
Zalaczniki_nr_1-4_oddzial_przedszkolny.docx
4) do wglądu
Granice obwodu Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Przebieczanach:
Wieś Przebieczany - wszystkie numery, wieś Tomaszkowice - wszystkie numery.
(Podstawa prawna: Uchwała nr XXXVIII/267/17 Rady Gminy Biskupice z dnia 27 marca 2017 roku)
26 marca 2025r.
Projekty eleganckich kapeluszy inspirowane lekturą ,,Kapelusz Pani Wrony,, autorstwa Danuty Parlak.
19-21 marca 2025r.
Klasa 5a, przywitała początek wiosny w Jodłówce Tuchowskiej, gdzie spędziła trzy bardzo aktywne dni. Pogoda sprzyjała spacerom oraz zabawie na świeżym powietrzu, co uczniowie bardzo chętnie wykorzystali. Zdobyli wzniesienie Brzanka (543m), przemierzyli okolicę wzdłuż i wszerz, uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, mydlarskich, strzeleckich oraz fotograficznych. Każdy dzień sprzyjał integracji uczniów, którzy mogli wspólnie spędzić czas przy ognisku, podczas zajęć rekreacyjno- sportowych lub warsztatach. To były bogate edukacyjnie dni, które zostaną w pamięci na długo.
Uczniowie klasy IIa uczyli się o zdrowym odżywianiu. Wykonali pomysłowe plakaty, które przedstawiały zdrowe produkty. Zgodnie z tytułem plakatu "Jedz zdrowo i kolorowo", uczniowie wykonali sałatkę owocową. Każdy wie jak ważne jest jedzenie owoców - nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Robienie sałatki owocowej sprawiło uczniom wiele radości, ale też uświadomiło, że zdrowe może być również pyszne, zwłaszcza, że zostało zrobione własnoręcznie.
E.B.
6 marca 2025r.
Oto jak klasa 4 b bawiła się w Muzeum Iluzji oraz Manufaktury Czekolady w Krakowie. Zobaczcie w galerii!
7 marca
Chłopcy z klasy 3a to prawdziwi dżentelmeni! Jak co roku, nie zapomnieli o święcie kobiet i dziewczynek. Z tej okazji przygotowali dla nas urocze upominki i kwiaty. Po smacznym deserze graliśmy w planszówki i bawiliśmy się w teatr. (E.Z)
24 - 28 lutego 2025
Zeszły tydzień był dla naszej szkoły wyjątkowy. Po raz kolejny obchodziliśmy Szkolne Dni Języków Obcych. Na przerwach znów rozbrzmiała muzyka w różnych językach, uczniowie mogli ubierać się w barwy flag poszczególnych państw, a uczniowie klas siódmych zaprosili całą społeczność szkolną do udziału w quizach wiedzy o wybranych krajach europejskich.
Wszystkie klasy również przygotowały gazetki na temat wylosowanego kraju, co pomogło każdemu poszerzyć wiedzę o danym państwie, jak również stworzyć wyjątkowy klimat naszego wydarzenia.
Uczniowie klas 0-3 mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, projektując koszulkę wybranego państwa, a klasy 4-8 miały za zadanie stworzyć kolaż z podróży do państwa europejskiego. Wszystkie prace naszych uczniów były wspaniałe, kreatywne, oraz sumiennie wykonane.
Podczas obchodów, dla uczniów klas 7-8 , został również zorganizowany konkurs wiedzy na temat niemieckiej idiomatyki.
Zwieńczeniem całego tygodnia był występ pt. "Podróże po Europie" przygotowany głównie przez klasy siódme, oraz wybranych uczniów klas 8, 6, 5 i 0-3. W tym dniu cała społeczność szkolna mogła odwiedzić takie kraje jak: Grecja, Hiszpania, Włochy, Francja, Niemcy, Szwajcaria, Austria oraz Wielka Brytania. Mogliśmy zobaczyć najważniejsze zabytki tych państw, sławnych ludzi, posłuchać tamtejszej muzyki oraz skosztować kulinarnych specjałów. Jako goście specjalini wystąpili nasi mali tancerze: Olga Milewska i Kuba Kamisiński prezentując walca angielskiego oraz wiedeńskiego. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i na pewno ten dzień pozostanie w pamięci na długo! Dziękujemy całej społeczności szkolnej za udział w naszych obchodach. Do przyszłego roku! (B.W., J.Ś.)
W karnawale, w karnawale, wszyscy bawią się wspaniale!
Tygrys z Zorro idzie w tany, Pipi but ma nie do pary.
Motyl w tańcu zgubił czułka, z wróżką tańczy skocznie pszczółka.
Tu podskoki, tam podrygi, wszyscy tańczą w rytm muzyki! (E.Z)
Zabawa karnawałowa w naszej szkole
19 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Zarówno młodsi uczniowie jak i starsi bawili się wyśmienicie! Klasy 0-3 zachwycały na parkiecie oryginalnymi i barwnymi strojami. Nie sposób było rozpoznać naszych uczniów! Zobaczcie zdjęcia!
Walentynki to takie święto,
że każdy ma buzię uśmiechniętą,
bo wszędzie wokół nasnastaje miłości czas.
Powered by aSc EduPage