Dzień Świętego Patryka w naszej szkole obchodzony był bardzo hucznie. Uczniowie ubrani na zielono, uczestniczyli w kulturowych zajęciach, by potem na przerwach brać udział w quizach o Irlandii, przygotowanych przez klasę 6b.
Również sześciolatki podczas zajęć poznały legendę o Św.Patryku - patronie Irlandii oraz symbole i zwyczaje związane z tym świętem. Dominującym kolorem u zerówkowiczów był zielony nawiązujący do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizujący koniczynę. Odbyły się zabawy przy Irlandzkiej muzyce, działania plastyczne, a także nie zabrakło sesji w czapce skrzata irlandzkiego.