24.10.24r.
24 października w murach Szkoły Podstawowej w Przebieczanach po raz kolejny rozbrzmiało uroczyste ,,Ślubujemy!" Tradycji stało się zadość – uczniowie klas I zostali oficjalnie włączeni do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści w obecności Rodziców, Wychowawców, Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości Wójta Gminy - Renaty Gawlik oraz Kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli – Agnieszki Fliśnik zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Zanim dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Następnie milusińscy złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów przez Dyrektora– Bogumiłę Ślęczkę. Nie zabrakło życzeń skierowanych do uczniów – Pani Wójt oraz Pan Dyrektor życzyli wielu sukcesów w nauce, trwałych przyjaźni, rozwijania nowych umiejętności i poszerzania swoich zainteresowań.
Powodzenia Pierwszoklaściści!