Aktualności
Dyżur wakacyjny
Uroczystości klas 4-8
Uroczyste przekazanie sztandaru szkolnego uczniom klas 7, pożegnanie uczniów klas 8 oraz wręczenie nagród na zakończenie roku szkolnego uczniom klas 4-8.
37
Uroczyste rozdanie nagród na zakończenie roku dla klas 0-3 oraz występy klas 3
- 27
Wycieczka do Jędrzejkówki-kl.1a
- 14
Jędrzejkówka, magiczne miejsce, gdzie przeszłość splata się z teraźniejszością. Miejsce pachnące chlebem, miodem i goscinnością. Miejsce, w którym czas się dawno zatrzymał... A że szczęśliwi czasu nie liczą, oddaliśmy się edukacji, zabawie i rozrywce. Warsztaty zielarskie, karmienie zwierząt i zwiedzanie skansenu, nie były jedynymi atrakcjami tego dnia. Nie mniej jednak nasze serca skradł uroczy sklepik z ogromną ilością drewnianych i tekstylnych zabawek:) Okupieni w pamiątki szczęśliwie wróciliśmy do domu. (E.Z)
Piknik na zakończenie klasy 3
- 15
Spotkanie uczniów klasy 3a rozpoczęło się na terenie szkolnego ogródka 23 czerwca 2026r., który okazał się idealnym miejscem na świętowanie zakończenia pierwszego etapu edukacji. W wydarzeniu wzięły udział również mamy uczniów, które pomagały w organizacji i chętnie towarzyszyły dzieciom w tym wyjątkowym dniu. Głównymi punktami programu były : wspólny poczęstunek- na uczniów czekała pyszna pizza, która szybko zniknęła z talerzy, a w ramach deseru były lody, idealnie pasujące do letniej atmosfery. Dzieci chętnie brały udział w dynamicznych zabawach z piłką na świeżym powietrzu. Miłośnicy spokojniejszej rozrywki spędzali czas na trawie, grając w różnorodne gry planszowe. Piknik minął w radosnej i przyjaznej atmosferze. Był to niezwykle miło spędzony czas, który pozwolił uczniom na wspólne świętowanie sukcesów i zacieśnienie więzi przed przejściem do czwartej klasy.
Elżbieta B.
Z miłości do Taty- warsztaty DIY w 2a
- 10
Z okazji Dnia Taty uczniowie klasy 2a wzięli udział w wyjątkowych warsztatach artystycznych DIY (Do It Yourself). Każde dziecko zaprojektowało dla swojego taty niepowtarzalny prezent- czapkę Superbohatera! Prace były wyjątkowe i odzwierciedlały to, w jaki sposób dzieci postrzegają swoich tatusiów.
Wszystkim Tatom składamy najserdeczniejsze życzenia- dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń oraz wielu powodów do dumy i uśmiechu każdego dnia!
AB
Kreatywne warsztaty- Wędrujące Kamyczki,1a
- 10
Wakacje tuż, tuż...Czas przygotować kamyczki-wędrowniczki, by zabrać je na górskie szlaki, piaszczyste wybrzeża, w leśne zarośla, nawet w odległe kraje. Mamy nadzieję, że kamyki, które własnoręcznie ozdobiliśmy, sprawią radość tym, którzy je odnajdą. Za sprawą kodu pocztowego umieszczonego na rewersie, będą promowały nasz region, szczególnie powiat wielicki. Zachęcamy do zaprojektowania własnych kamyczków-wędrowniczków. Nie zapomnijcie umieścić napis: #kamyczki 32-020 (E.Z)
Uczymy się razem- zajęcia z udziałem rodziców
- 7
W ostatnim tygodniu uczniów klasy 2a odwiedzili wyjątkowi goście – rodzice, którzy przeprowadzili ciekawe zajęcia edukacyjne.
Pan Andrzej przybliżył uczniom temat sztucznej inteligencji i jej zastosowań w codziennej pracy oraz zabawie. Dzieci miały okazję nauczyć komputer gry w kółko i krzyżyk, a także pracować w zespołach nad tworzeniem opisów i generowaniem obrazów przy wykorzystaniu narzędzi AI. Poznały również podstawowe pojęcia i zasady programowania.
Pani Karina poprowadziła dwugodzinne warsztaty przyrodnicze, podczas których dzieci zgłębiały wiedzę o zwierzętach różnych kontynentów. Podsumowaniem zajęć było wykonanie w grupach projektów edukacyjnych dotyczących wybranych grup zwierząt świata.
Zajęcia prowadzone przez rodziców były dla uczniów nie tylko okazją do zdobywania nowej wiedzy i rozwijania umiejętności, ale także ciekawym doświadczeniem społecznym. Wspólne działania przyczyniły się również do integracji środowiska rodziców ze szkołą i klasą.
AB
W stryszawskim Centrum Drewnianej Zabawki- 1a
- 13
W Stryszawie zatrzymał się czas... Bez zaklęć i czarodziejskiej różdżki przenieśliśmy się w czasy naszych babć i pradziadków, by doświadczyć, czym i w jaki sposób bawili się będąc dziećmi. Strugane koniki, drewniane terkotki, malowane wózki i ptaszki na patyku, na pewien czas zastąpiły nam laptopy i smartfony. Cóż za radość! Ileż fascynacji! Te niecodzienne doświadczenia stały się dla nas okazją do refleksji, jak również wspaniałą lekcją łączącą pokolenia. (E.Z)
Spartakiada w Szkole Podstawowej w Łazanach
Uczniowie klas 0a i 0b wzięli udział w Spartakiadzie Przedszkolaków – wyjątkowym wydarzeniu promującym aktywność fizyczną, zdrowy styl życia oraz sportową rywalizację w duchu fair play. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowanych konkurencjach, rozwijając swoją sprawność, koordynację ruchową oraz umiejętność współpracy w grupie. Podczas sportowych zmagań nie brakowało uśmiechów, pozytywnych emocji i wzajemnego dopingowania. Każdy uczestnik miał okazję poczuć satysfakcję z pokonywania własnych możliwości i odkrywania radości płynącej z ruchu. To był dzień pełen energii, sportowych sukcesów i niezapomnianych wspomnień!
K.J.
Wycieczka do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
- 3
11.06.2026r. dzieci z oddziałów 0a i 0b miały okazję uczestniczyć w niezwykłej wycieczce do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Podczas wizyty przedszkolaki wzięły udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych w Aerolaboratorium, gdzie poprzez zabawę i doświadczenia poznawały tajemnice lotnictwa oraz zasady unoszenia się w powietrzu. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie muzealnej wystawy. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały samoloty, śmigłowce oraz inne eksponaty związane z historią lotnictwa. Możliwość zobaczenia z bliska prawdziwych maszyn latających dostarczyła wszystkim wielu emocji i niezapomnianych wrażeń.
Wycieczka finansowana w ramach projektu: "Zwiększenie miejsc przedszkolnych w Gminie Biskupice", nr projektu FEMP.06.29-IP.01-0518/25. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europeiskiej w ramach Europejskiego funduszu Społecznego Plus.
K.J.
Warsztaty tworzenia z gipsu-1a
Wielkimi krokami zbliża się Dzień Taty. By nie przespać tego święta, już kilka tygodni wcześniej wzięliśmy się do pracy. Gipsowe odlewy w kształcie anioła pomalowaliśmy farbami akrylowymi, zabezpieczajac je bezbarwnym lakierem. Anioł Stróż będzie wyjątkowym upominkiem dla Wyjątkowego Tatusia! Wszystkim Tatusiom, w dniu ich święta, życzymy wszystkiego, co najlepsze. Uczniowie klasy 1a.
Klasa 2a na tropie dzikiej przyrody
- 7
Choć rok szkolny powoli dobiega końca, uczniowie klasy 2a nie zwalniają tempa. Na swoją ostatnią- w tym roku szkolnym wycieczkę, wybrali się do krakowskiego zoo, gdzie czekało na nich wiele ciekawych spotkań ze światem zwierząt i roślin. Szczególną atrakcją była możliwość obserwowania pory karmienia słoni, która wzbudziła duże zainteresowanie i dostarczyła wielu emocji. Dopisała również piękna, słoneczna pogoda, dzięki czemu spacer alejkami zoo był prawdziwą przyjemnością. To był udany dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń.
AB
Informacja
Wycieczka klas ósmych do Pragi i Skalnego Miasta Adršpach
- 11
W dniach 10-12 czerwca uczniowie klas ósmych uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Czech. Był to czas pełen ciekawych miejsc, nowych doświadczeń i wspólnych przeżyć.
Podczas pobytu w Pradze zwiedziliśmy najważniejsze zabytki stolicy Czech, m.in. Rynek Staromiejski z zegarem Orloj, Hradczany, Katedrę św. Wita, Złotą Uliczkę oraz Loretę. Nie zabrakło również czasu na przejście przez słynny Most Karola, zwiedzanie Dzielnicy Żydowskiej Josefov oraz spacer po Placu Wacława. Duże zainteresowanie wzbudziły także oryginalne rzeźby i instalacje Davida Černego, które w nietypowy i często humorystyczny sposób nawiązują do historii, kultury i współczesności Czech. Była to doskonała okazja do poznania nie tylko historycznego, ale także nowoczesnego oblicza Pragi. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Skalne Miasto Adršpach. Spacer wśród imponujących piaskowcowych formacji i skalnych labiryntów dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.
Wycieczka była doskonałą okazją do poznania historii i kultury naszych sąsiadów, a także do integracji i wspólnego spędzenia czasu. Do domu wróciliśmy pełni pozytywnych emocji i pięknych wspomnień.
Klasy piąte zdobywają Beskid Śląski!
- 2
9/10.06 wyruszyliśmy w Beskid Śląski. Pierwszym przystankiem był Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. Już sama nazwa zapowiadała przygody i rzeczywiście ich nie zabrakło. Z zachwytem oglądaliśmy pokazy lotów sów oraz sokołów. Mogliśmy również karmić daniele, kozy i alpaki, które okazały się bardzo towarzyskie i niezwykle zainteresowane zawartością naszych kubeczków z karmą.
Kolejnym punktem programu była Chlebowa Chata. Tam dowiedzieliśmy się, jak dawniej wypiekano chleb i jak wyglądało życie na wsi. Własnoręcznie przygotowaliśmy podpłomyki, a następnie rozpoczęliśmy degustację. Na stołach pojawił się chleb żytni z masłem, miodem oraz smalcem z ziołami – wszystko własnej produkcji gospodarzy. Do tego kawa zbożowa z mlekiem i degustacja „do syta”. Dowiedzieliśmy się także wielu ciekawostek o pszczołach i miodzie, a także obejrzeliśmy dawne narzędzia i pojazdy wykorzystywane do pracy na wsi.
Drugiego dnia wyruszyliśmy do Wisły, gdzie wyjechalismy na słynną skocznię narciarską. Wielu uczniów zgodnie stwierdziło, że podziwia odwagę skoczków bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.
Następnie odwiedziliśmy Koniaków i Centrum Pasterskie. Tam mogliśmy obejrzeć dawne narzędzia pasterskie, dzwonki i sprzęty używane na bacówkach, zobaczyć, jak powstają tradycyjne sery owcze, takie jak oscypek, bundz czy bryndza, skosztować ich i uczestniczyć w warsztatach związanych z obróbką wełny i rękodziełem. Własnoręcznie wykonalismy owieczkę -magnes.
Na zakończenie dnia spacerowaliśmy po zaporze Wisła Czarne. To właśnie w tym miejscu spotykają się dwa górskie potoki: Biała Wisełka i Czarna Wisełka, dając początek najdłuższej polskiej rzece – Wiśle. Podziwialiśmy piękne widoki i robiliśmy zdjęcia, które z pewnością będą przypominać nam o tej wyprawie jeszcze przez długi czas.
Deser pachnący wakacjami- 1a
- 12
Chcecie poczuć smak wakacji? Przygotuj: garść malin, truskawek, słodką gruszkę, rumiane jabłoko i soczysty arbuz. Dołóż pierzasty jogurt, pachnący liść mięty i szczyptę wanilii. Nie zwlekaj, smakuj- wakacje czekają! (E.Z)
Klasy 2b i 1b zwiedzają Wioski Świata
- 8
Dnia 9 czerwca uczniowie klas 2b i 1b uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Wiosek Świata.
Podczas zwiedzania poznaliśmy warunki życia ludzi na różnych kontynentach oraz charakterystyczne
budownictwo z różnych części Ziemi.
Mieliśmy okazję zobaczyć między innymi afrykańską chatę, indiańskie tipi, mongolską jurtę oraz domy
charakterystyczne dla innych regionów świata. Przewodnicy w ciekawy sposób opowiadali o kulturze,
zwyczajach i codziennym życiu mieszkańców poszczególnych kontynentów.
Wycieczka była bardzo interesująca i pouczająca. Zdobyliśmy wiele nowych informacji, a także
spędziliśmy czas w miłej atmosferze. Na zakończenie wycieczki zakupiliśmy pamiątki oraz zjedliśmy
pyszne lody. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.A.W.
Konik na biegunach- warsztaty plastyczne, 1a
- 4
Konik, z drzewa koń na biegunach, zwykła zabawka, mała huśtawka, a rozkołysze, rozbawi. Konik, z drzewa koń na biegunach, przyjaciel wiosny, uśmiech radosny, każdy powinien go mieć! I my również go mamy! Drewniane koniki wykonane zostały w czasie wycieczki do stryszawskiego Centrum Zabawki Drewnianej.
Piknik Rodzinny, 29.06.2026
- 20
W słonecznej i pełnej radości atmosferze odbył się nasz Rodzinny Piknik, który zgromadził liczne grono uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przyjaciół szkoły. Piękna pogoda sprzyjała wspólnej zabawie i integracji całej społeczności szkolnej.
Jednym z głównych punktów programu był Przegląd Talentów, podczas którego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności. Na scenie mogliśmy podziwiać talenty artystyczne, muzyczne, taneczne, aktorskie oraz wokalno-instrumentalne. Nie zabrakło również pokazów umiejętności logicznych, takich jak układanie kostki Rubika na czas.
Podczas Pikniku zaprezentowali się Podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjnego oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach. Ich występ spotkał się z ogromnym uznaniem i gorącymi brawami publiczności.
Na najmłodszych uczestników czekało wiele atrakcji na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zamki, wata cukrowa, popcorn oraz grill.
W trakcie pikniku rozegrano emocjonujący mecz siatkówki pomiędzy uczniami a nauczycielami. Sportowa rywalizacja dostarczyła wielu pozytywnych emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom.
Rodzinny Piknik był doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, integracji oraz budowania relacji. Cieszymy się, że tak wiele rodzin wzięło udział w tym wydarzeniu. Uśmiechy uczestników, radosna atmosfera i wspólnie spędzone chwile sprawiły, że był to wyjątkowy i udany dzień dla wszystkich.
Archiwum Aktualności